Galeria

Makita dhr281 36v

Ostatnio miałem przyjemność serwisować młotowiertarkę Makity. Przyznam, że była to przyjemna naprawa. Na szczęście naprawa nie była bardzo kosztowana. W wyniku nadmiernego zabrudzenia otworów wentylacyjnych, silnik nie miał odpowiedniej wentylacji, co skutkowało spaleniem się uzwojeń, a do tego wirnik uległ zniekształceniu. Sterownik silnika BLDC sprawdzony i wszystko gra. Prewencyjnie urządzenie zostało dokładnie oczyszczone, sprawdzone zostały wszystkie elementy mechaniczne pod wzgledem spasowania. Sprzęt pracuje dalej, aż miło :)

Zanim coś wymienimy na nowe, zawsze warto sprawdzić, czy nie opłaca się tego naprawić. Tutaj było warto :)

Hulajnoga scooty 10

Dostałem fajną hulajnogę do naprawy. Na szczęście nie była to skomplikowana naprawa oraz nie kosztowana. W Hulajnodze doszło do nagłej awarii silnika. Nagle się zatrzymał, a wyświetlacz zgasł, czuć było spaleniznę. Okazało się, że w silniku znajdowała się luzem podkładka, która oczywiście w normalnych warunkach jest elementem wałka silnika. Dostała się tam w wyniku niedokładnego złożenia wszystkich elementów. Doprowadziła do jego zatrzymania i spalenia pary Tranzystorów jednej z faz silnika, co skutkowało zwarciem. Na szczęście na tym się skończyło. Sterownik naprawiłem, wraz z silnikiem. Miło było móc ją testować, po naprawie :) 

Pozdrawiam Właściciela!

zlecenie - Schody

Małe zlecenie spawalnicze. Będą schody :)  

Zapraszam do kontaktu w sprawie zleceń :)

Naprawa Keyboard KORG M50-61

Moje pierwsze doświadczenie z instrumentem muzycznym.

Posiadacz miał problemy z panelem dotykowym, z przyciskami i enkoderem odpowiadającym za szybkie przemieszczanie się między funkcjami. Żeby to wszystko sprawdzić i wymienić wymagało to sporo pracy i miałem przy tym sporo "śrubienia", ale także dużo frajdy z możliwości testowania. Pozdrawiam serdecznie przemiłego właściciela i mam nadzieję, że zadowolonego z wykonanej usługi :)

Gramofon PRO-JECT Debut Carbon EVO

Miłe spotkanie z ciekawym sprzętem dla lubiących winyle i klasykę. Sam bardzo lubię starą elektronikę, a kiedy zobaczyłem te dwie lampy, poczułem nostalgię za czasami z mojego dzieciństwa. Szczerze,  schludny prosty wygląd tych urządzeń po prostu mnie urzeka. Przy naprawie tych urządzeń spotkałem się z trywialnymi usterkami urządzeń po przepięciu, w przypadku przedwzmacniacza napraw wymagał sam zasilacz, po stronie pierwotnej. Jeśli chodzi o gramofon, niestety na samej sekcji zasilania się nie skończyło, uszkodzeniu tam uległ układ scalony odpowiadający za pracę silnika napędu płyty. Miło słuchać i patrzeć jak ten zestaw działa :) <3 Pozdrawiam szczęśliwego właściciela sprzętu :)